INNE PODEJŚCIE DO BÓLU
Jestem certyfikowaną terapeutką biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej, masażystką i instruktorką jogi. Pracuję terapeutycznie z ciałem i umysłem - bólem fizycznym i psychicznym dyskomfortem, będącym często skutkiem nadmiernego stresu lub traumy. W swojej pracy korzystam z wielu metod takich jak rozluźnianie powięziowe, Somatic Experiencing, Focusing i innych.
Pomagam osobom zmagającym się zarówno z drobnym dyskomfortem jak i bólem średniej i dużej intensywności, często chronicznym - wyrażającym się w dolegliwościach ciała jak i trudnościach natury psychicznej. Ból traktuję jako istotną informację, którą zgłębiam wspólnie ze swoimi klientami.
Nasza kultura często dąży do "wyłączenia" bólu, zwłaszcza fizycznego - chce go po prostu usunąć z naszego doświadczenia najszybciej jak to możliwe, bez obejmowania go refleksją. Bardzo chętnie zawierzamy różnym ekspertom, którzy obiecują, że nieprzyjemność zniknie "od ręki" i nie ma w tym nic dziwnego, bo trwanie w bólu jest dla przeciętnego człowieka bardzo trudne. Jednak czym innym jest chęć pozbycia się bólu i oczekiwanie, że zostaniemy od niego "uwolnieni" tylko i wyłącznie przez kogoś/coś (specjalistę/szamana/pigułkę/substancję psychoaktywną etc.), kto/co zrobi coś z nami/za nas/dla nas, a czym innym - dążenie do wyzwolenia się z bólu, któremu towarzyszy gotowość objęcia refleksją tego doświadczenia oraz gotowość do zmiany. Dlatego w pracy z bólem warto zadać sobie dwa podstawowe pytania:
Gdyby mój ból umiał mówić, to co by mi powiedział?
I jak wyglądałoby moje życie bez bólu?
Celem terapii jest nie tylko redukcja bólu, ale przede wszystkim pogłębienie samoświadomości i przywrócenie kontaktu ze źródłem siły życiowej tkwiącym w każdym z nas. Kiedy wychodzimy ze sztywności - cielesnej czy umysłowej, mniej nas ogranicza - zaczynamy intensywniej odczuwać własną siłę i sprawczość, a to przekłada się na poczucie zadowolenia.
Dlatego w mojej pracy terapeutycznej kładę taki sam nacisk na usprawnienie funkcjonalności ciała, zmianę nawyków ruchowych i postawy, co na zmianę nawykowych myśli i przekonań, które często przyczyniają się do powstania objawów. Terapia zmierza do tego, by ból ustąpił miejsca radości i sile, a lęk - który często towarzyszy bólowi - zmienił się w spokój. Ponieważ ciało i umysł są ze sobą nierozerwalnie związane, prawdziwa zmiana zawsze obejmuje całość. Właśnie w osiągnięciu takiej zmiany - sięgającej w głąb - do szpiku, do serca, staram się pomóc swoim klientom.
TWOJE DROGI DO ZDROWIA
Terapia manualna / Holistyczna terapia traumy / Masaż